O PROJEKTU

Bez obav - jak vyzrát nad strachy dětí

Přečtěte si, co momentálně připravujeme, zapojte se do jednotlivých fází našeho projektu a pomozte nám s vývojem vzdělávacího programu pro rodiče!

Rodičovství je práce na plný úvazek. Děti mohou být velkým zdrojem radosti, ale stejně tak se může stát, že si v některých situacích nevíte jako rodič rady. Například, když se dítě začne chovat jinak než doposud, stahuje se do sebe, odmítá chodit do školy, pociťuje silný strach, má problémy se spánkem nebo odmítá jíst. Takové chování může být pro rodiče velkou výzvou, protože často i přes veškeré snahy nevědí, jak svému dítěti pomoci. Vzhledem k tomu, že se v České republice potýkáme s nedostatkem dětských psychologů a psychiatrů, rodiče mají navíc velmi omezené možnosti, kde vyhledat odbornou pomoc. 

Program se zaměří zejména na obavy a úzkosti u dětí a na to, jak vy jako rodič můžete své dítě nejlépe podpořit v jejich překonání. V doprovodu zkušených psychoterapeutů si osvojíte praktické techniky a strategie, díky kterým budete schopni pomoci nejen svému dítěti, ale i sami sobě. Náš program je cílen na rodiče dětí ve věku 7-12 let. Tímto programem chceme rodičům pomoci snížit pocity bezmoci či selhání, které se mohou v náročných situacích objevit. Zároveň chceme rodičům nabídnout bezpečný prostor, kde se mohou zaměřit na péči o sebe. 

Ze zahraničí víme, že programy pro rodiče mají pozitivní vliv na duševní zdraví nejen dětí, ale i rodičů samotných. Rodičovské programy mohou význačně napomoci zmírnění stresu, zlepšení kvality vztahu mezi rodičem a dítětem a navíc podpořit pozitivní vnímání rodičovství.

Získáte možnost:

Jak jinak se můžu zapojit?

Rozhovor

Vyplňte přihlašovací formulář a povězte nám o svých rodičovských zkušenostech.

REZERVOVAT

Feedback

Staňte se součástí odborné platformy a poskytněte nám zpětnou vazbu na vývoj programu (napište nám na  dzda.rodice@nudz.cz)

Dotazník

Vyplňte dotazník o rodičovství.

VYPLNIT

Ozvěte se nám

Za tým DZDA Marie Polášková a Marta Fišerová

email: dzda.rodice@nudz.cz

Na projektu se podílejí odborníci na duševní zdraví dětí a adolescentů z Národního ústavu duševního zdraví ve spolupráci s odborníky z Oxfordské univerzity za finanční podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.